Edukacja Finansowa...

Wszyscy poruszamy się w Świecie Finansów

- czy go lubisz, czy nie
- czy go rozumiesz, czy nie
i tak w nim uczestniczysz, każdy z nas w nim uczestniczy,
a skoro tak, to warto wiedzieć więcej...
EDUKACJA FINANSOWA to pogłębianie wiedzy o świecie finansów, rozwijanie świadomości i umiejętności oraz wykształcenie pozytywnych nawyków potrzebnych do rozsądnego zarządzania pieniędzmi. 
Każdy kto chce żyć w dostatku powinien umieć liczyć swoje środki - nie tylko te, którymi już dysponuje, ale także którymi będzie dysponował w bliższej lub dalszej przyszłości.  Umiejętność liczenia i gospodarowania posiadanymi zasobami finansowymi jest jedną z ważniejszych życiowych kompetencji, niezbędną nie tylko w dorosłym życiu. 
         Z finansami za pan brat...
      "Nie znam się na finansach."  
                                  "Nie mam głowy do pieniędzy."
Bardzo wielu Polaków przyznaje, że zagadnienia finansowe i gospodarowanie domowym budżetem są dla nich trudne i niezrozumiałe. Tymczasem brak wiedzy 
i umiejętności w tym obszarze może prowadzic do kłopotów finansowych, a nawet do zadłużenia. By uniknąć problemów lub wyjść na prostą (gdy już je mamy) zazwyczaj wystarczy znać i stosować kilka prostych zasad. 
Prostych porad finansowych możemy szukać sami np. w prasie, w internecie lub w książkach. Wiedza teoretyczna jednak nie przyda się, jeśli nie zastosujemy jej w praktyce. 
Najpierw przyjrzyj się dokładnie Swoim wydatkom - na co każdego miesiąca wydajesz pieniądze. 
Systematyczne prowadzenie domowego budżetu pozwoli na wyeliminowanie zbędnych wydatków i znalezienie choćby drobnych oszczędności.
Sprawdź też jakie są Twoje łączne dochody
ile zarabiasz każdego miesiąca, a ile chcesz lub musisz zarabiać, by żyć na dotychczasowym lub wyższym poziomie.
Systematyczna ANALIZA własnych finansów pozwoli Ci na właściwą kontrolę własnych finansów i podejmowanie odpowiednich kroków. 

To warto zobaczyć...

Dlaczego niektórzy ludzie pracują mniej, zarabiają więcej, płacą mniejsze podatki i czują się lepiej zabezpieczeni ...

Świetny wykład o koniecznych zmianach w systemie edukacji...
Kreator strony - przetestuj