BIZNES -  TO CZĘŚĆ AKTYWNOŚCI CZŁOWIEKA UKIERUNKOWANA NA PRZYNOSZENIE ZYSKU W CELU ZABEZPIECZENIA POTRZEB MATERIALNYCH I BOGACENIA SIĘ. 
(Najlepiej jak jest to biznes prowadzony z domu.)
Biznes jest dla Ludzi - dla Ciebie też !


Edukacja Biznesowa...

Żyjemy w czasach, w których o sukcesie człowieka decyduje informacja…
Osoby nieposiadające jej zostaną wyprzedzone przez tych, którzy te informacje mają !
To nieuniknione, a ciągły rozwój to nie atut – to jest konieczność. 

NAUCZ SIĘ BYĆ BOGATYM CZŁOWIEKIEMA oto kilka przydatnych rad Roberta Kiyosakiego:

 • Nie pracujmy dla pieniędzy, niech one pracują dla nas.
 • Praca etatowa jest w istocie doraźnym rozwiązaniem długofalowego problemu.
 • Ludzie biedni mierzą pieniędzmi, a bogaci mierzą czasem.
 • Ludzie są biedni, dlatego że ich cele są biedne.

Henry Ford, założyciel Ford Motor Company
zapytany kiedyś o źródło swojego sukcesu, wskazał na innowację i odpowiedział:
“Gdybym na początku swojej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów, czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.”
A oto przemyślenia Forda:

 • Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.
 • Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
 • Jesteś biedny i nieszczęśliwy nie dlatego, że Bóg tak chciał, ale dlatego, że twój ojciec wpoił ci, że tak musi być.
 • Nie jeden przedsiębiorca dziękuje niebu za biedę, która mu wskazała, że najlepszy kapitał ma w swojej głowie, a nie w pożyczkach bankowych.
 • Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy niż rzeczywiście próbując je rozwiązać.
 • Życie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszymi, mimo, że czasem trudno nam to sobie uświadomić.

Donald Trump radzi: nigdy się nie poddawaj! 
Donald Trump zdążył odziedziczyć majątek, pomnożyć go kilkakrotnie, po czym zbankrutować… Jednak porażka dodała mu sił, by odbić się od dna i ponownie zatriumfować.

Donald Trump to przykład ekscentrycznego miliardera, który oprócz tego, że ma smykałkę do interesów, jest również mistrzem autopromocjii. Jego głównym konikiem są nieruchomości, ale tak naprawdę posiada
przeszło 100 firm w różnych branżach.

Co mówi Trump:

 • Kiedy słyszę słowo „nie”, ono staje się dla mnie wyzwaniem. Wierzę, że tak zwane niemożliwe jest w rzeczywistości bardzo często możliwe, jeżeli jesteś gotów na ciężką pracę i jeżeli zdasz sobie sprawę z tego, że problemy mogą zamienić się w okazje.

 • Do tej pory osiągnąłem sporo sukcesów, ale zawsze możliwa jest porażka. Jestem ostrożny, ale nie boję się. To jest różnica. Ważne jest, by zachować ostrożność — wiedzieć, że sukces jest tak samo prawdopodobny jak niepowodzenie. Ryzyko odgrywa ważną rolę we wszystkim, co robimy. Mógłbym zostać potrącony przez autobus podczas przechodzenia przez ulicę. Wypadki się zdarzają. Nie pozwól, by strach przeszkodził Ci w realizacji Twoich planów.

 • Lubię myśleć w dużych kategoraich. Zawsze to lubiłem. Jest to dla mnie bardzo proste: jeżeli i tak myślisz, myśl w dużych kategoriach. Większość osób tego nie robi, ponieważ większość osób obawia się sukcesu, podejmowania decyzji i wygrywania. Daje to ludziom takim jak ja ogromną przewagę.

 • O wiele częściej niż myślimy, upór stanowi różnicę pomiędzy sukcesem lub porażką.

To tylko kilka przydatnych porad, zauważyłeś różnicę w sposobie myślenia?  Przecież każdy z nas ma jakieś doświadczenia...

Kreator strony - przetestuj